Ako funguje Hyperbarická komora HBO
Ako to funguje ?

HBOT je terapia vdychovaním kyslíka pod pozitívnym tlakom. Na rozdiel od inhalácie kyslíka pri normálnom atmosférickom tlaku existuje vysvetlenie účinnosti tejto liečby založené na pôsobení jednoduchých prírodných zákonov.

Kyslík je plyn, ktorý je nevyhnutný pre ľudský život. Vzduch, ktorý bežne dýchame obsahuje približne 21 % kyslíka. V pľúcach sa tento vzdušný kyslík väčšinou viaže na červené krvinky a malé množstvo sa rozpúšťa v krvi.

Červené krvinky sú už pri normálnom tlaku takmer úplne obsadené a množstvo rozpusteného kyslíka v krvi závisí od atmosférického tlaku a práve červené krvinky sú tie malé transportné telieska, ktoré krv prenáša do orgánov, kde uvoľňujú kyslík, ktorým sú orgány zásobované.

Ich veľkosť im neumožňuje preniknúť do oblastí postihnutých zúžením ciev pri rôznych chronických ochoreniach (diabetes, ischemická choroba dolných končatín, ateroskleróza mozgových a srdcových tepien).

Taktiež tam patria akútne (úrazy hlavy s poranením mozgu, devastačné poranenia vyžadujúce transplantáciu mäkkých tkanív a kože, popáleniny, omrzliny), zápalové (osteomyelitída, Crohnova choroba), degeneratívne alebo zmiešané príčiny.

Pozitívne výsledky sú dlhodobé a často aj pri neúspešnej liečbe bércových vredov pooperačných fistúl, nehojacich sa rán a kožných defektov, mozgových príhod, migrény a iných bolestí hlavy, závratov atď.

Keď sa tlak zvýši nad atmosférický tlak na dvoj až trojnásobok atmosférického tlaku, množstvo kyslíka rozpusteného v krvi sa výrazne zvýši a tento kyslík sa cez zúžený cievny systém dostane aj do oblastí neprístupných pre červené krvinky, čo využíva liečebná metóda, ktorou sa zaoberáme.
Tým sa zlepšuje zásobovanie tkanív postihnutých akútnym alebo chronickým nedostatkom kyslíka kyslíkom.

Jedno ošetrenie trvá 60-120 minút a klienti v závislosti od povahy ochorenia absolvujú v priemere 10-200 takýchto sedení v jednej sérii.

Počas expozície môže klient čítať, počúvať hudbu alebo komunikovať s ostatnými klientmi, pričom je v neustálom vizuálnom a verbálnom kontakte s personálom.

Kde všade je nápomocná hyperbarická kyslíková terapia?
… a mnoho ďalších benefitov, Vám prinesie do života terapia kyslíkom.