Oxygenoterapia
Personalizované inhalácie

Náš život začína nádychom.

Organizmus potrebuje na zachovanie zdravia a dobrej kondície dostatočnú zásobu kyslíka, pretože jeho nedostatok spôsobuje narušenie látkovej premeny a regeneráciu buniek. Problémom našej doby je čoraz vyššie životné tempo, potreba vysokých pracovných výkonov a nedostatok času, čím strácame možnosť denného pobytu v prírode.

Ľudský organizmus si týmto spôsobom vytvára kyslíkový deficit, ktorého následkom sú rozličné psychické i fyzické zdravotné problémy. Navyše, smog, zvýšená koncentrácia ozónu, zle vetrané miestnosti a nedostatok pohybu vytvárajú nedostatočný príjem kyslíka, čoho prejavom je slabé sústredenie, únava, fyzické vyčerpanie, bolesti hlavy, nespavosť, depresie, oslabenie imunity.

Jednou z možností, ako predchádzať týmto problémom, je dodávať organizmu kyslík v koncentrovanej forme.

Liečba kyslíkom – oxygenoterapia je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalácií primeraných dávok kyslíka.

Kyslík vyrába kyslíkový koncentrátor.

Koncentrácia kyslíka pri inhalovaní (95 – 98%) je podstatne vyššia, ako jeho prítomnosť vo vzduchu. Prístroj je založený na metóde PSA, využitím špeciálnych vlastností molekulárneho sita dosahuje vysokú čistotu kyslíka priamo zo vzduchu. Princíp činnosti kyslíkového koncentrátora je dôkladne prepracovaný. Vzduch vstupuje do prístroja cez prachový a bakteriologický filter, prechádza cez molekulárne zeolitové lôžka do zásobníka kyslíka, kyslíkový snímač OSD),regulátor prietoku a prostredníctvom kyslíkovej masky alebo kanyly – kyslíkových okuliarov sa vdychuje.

Kyslíková terapia zvyčajne trvá 30 – 40 minút. Za ten čas vdýchnete približne 30 až 40 litrov čistého kyslíka.

Na to, aby sa prejavili účinky je vhodné absolvovať niekoľkodňovú terapiu. Podobne ako pri cvičení v posilňovni, aj pri oxygenoterapii platí, že po jednej inhalácii dlhodobé účinky nemusíte cítiť. Je potrebné absolvovať minimálne 6, optimálne 10 procedúr deň za dňom. Ideálna, lekármi odporúčaná terapia je 15 dní x 30 minút, ktorej efekt vydrží 12 mesiacov.

Len pravidelný príjem koncentrovaného kyslíka Vám zabezpečí úpravu metabolizmu a celkového prostredia v organizme.

Táto špeciálna inhalácia je bomba na zimu. V akomkoľvek období sa však hodí aj pre osoby, ktoré pociťujú tlak pri dýchaní, pocit sťaženého dýchania a pri dlhodobo zníženej imunite. Slovenskými lekármi pripravená zmes na posilnenie imunity z Klinčekovca, Škoricovníka, Eukalyptu, Rozmarinu a Kadidlovníka v terapeutickom užití zvnútra aj zvonka! Prirodzene protizápalový koncentrovaný kyslík túto zmes rozvedie a posilní tak vašu imunitu nielen v zimnom období.

Zmes liečivých bylín v podobe esenciálnych olejov, ktoré prirodzene potláčajú chuť do jedla a na sladké.

Proces chudnutia môže byť psychicky veľmi náročný. Mať spoľahlivého pomocníka vždy po ruke je na nezaplatenie.

Špeciálna inhalácia je pre klienta trpiaceho žihľavkou neskutočne svrbiacimi prejavmi kože, prejavujúcej sa ako dráždiaca vyrážka po tele. Ide o špecifickú reakciu na rôzne alergény. Spúšťačom okrem prachu, hmyzu či prísad v potravinách môže byť aj nadmerný chlad, či teplo. Na domácu aplikáciu priamo na pokožku si túto zmes môžete aj hneď zakúpiť. Zmes je zostavená slovenskými lekármi.
Protiplesňová inhalácia obohatená terapeutickým pomerom piatich esenciálnych olejov, namiešaných lekármi. Kyslík skoncentrovaný na 5 x silnejšiu koncentráciu je sám o sebe antiseptický a k tomu ešte roznesie túto jedinečnú zmes.
Zápal priedušiek a ich neskutočne zdĺhavé doliečovanie? 5 x koncentrovanejší kyslík každým hlbokým nádychom hojí a zmierňuje zápal. Bio zmes najznámejších terapeutických olejov pomôže zmierniť zápal, uľahčí doliečovanie a bolesť pri nádychoch. Výborné aj pri astme. Odporúčame!
Terapeuticky namiešaný pomer esenciálnych olejov Levandule, Mäty, Čajovníka, Vôňovca a Citrónovníka v koncentrácii s 98% kyslíkovom, obohateným o hydratáciu. Vhodný pre všetkých s občasne, či pravidelne prepukajúcou alergiou, znepríjemňujúcou život.
Patogénne baktérie získané častou konzumáciou sladkostí, antibiotikami či permanentným stresom dokážu okrem hrubého čreva osídliť aj tenké črevo, čo sa prejavuje nadúvaním po každom jedle, pocitom plnosti, bolesťami brucha. S týmto býva často spojená aj intolerancia lepku. Kyslík, hlavne v Oxygen Oral Therapy ( teda prijímaním kyslíka cez vodu ) zabezpečuje dezinfikovanie a aj hojí podráždené črevo preto je v tejto špeciálnej procedúre súčasťou aj Oxywater, slovenská značka kyslíkovej vody. Zmes čistých rastlinných výťažkov je získaná z ekologicky pestovaných ako aj divo rastúcich liečivých rastlín. V terapeutickom pomere od slovenských lekárov ju pridávame do tejto špeciálnej inhalácie pre zvýšenie pôsobenia.
Pociťujete chronickú únavu? Budíte sa v noci medzi 1 a 3 hodinou? Pri nadmernej konzumácii alkoholu či zlej životospráve vám vaša pečeň vysiela varovný signál. Inhalácia kyslíka obohateného práve o túto zmes regeneruje vašu pečeň. Pre lepší účinok takejto personalizovanej inhalácie ju dopĺňame o terapeutické užitie vo vode.
Pri pravidelnom užívaní kyslíkových terapií dochádza k celkovému hojeniu organizmu a jeho harmonizácii. Vďaka 5x viac koncentrovanému kyslíku, ktorý pri terapii vdychujete dopĺňate energiu do každej bunky vášho tela. Kyslíkom dodávate telu hydratáciu a zároveň obnovujete všetky prirodzené funkcie vášho organizmu. Ak trpíte migrénami, vadia vám vône, svetlo či tma a potrebujete len využiť benefity, ktoré prináša kyslíková terapia, radi vám pripravíme špeciálnu hydratačnú kyslíkovú terapiu bez použitia akýchkoľvek aromatických zložiek.